Lot n° 294

CROON, Pieter.- Almanach voor heden en morghen ende daer op vermaeckelijcke uyt-legginghen met gheestelijcke bemerckinghen voor een nieuw-jaer. t' Antwerpen, Cornelis Woons, 1665. In-8° : 369 (op 371)-[4] pp. (gegrav. titel ontbreekt, f. A6 kort...

Estimation : 100 / 120
Adjudication : 80 €
afgesneden, enkele gerafelde randen, lichte watervlek in de bovenmarge van de laatste 30 pp.). Eigentijdse band : kalfsleder, rug met ribben, florale goudstempeling en rood titelschild (gerestaureerde plathoeken en kapitalen, doorgesleten platranden, rug sterk gewreven, knipsel met herkomst op schutblad).
Eerste uitgave van deze Vlaamse almanak, eerder een mystiek werk, opgesteld door Croon (Mechelen 1634-1682 Leuven), de voormalige prior van St-Maartendal te Leuven. Verlucht met mooie slotvignetten. # BCNI 12183; # Biogr. nat. IV-522/523; # Zech-du-Biez 189; # Lourdaux & Persoons 186; # niet in Warzée. fl Édition originale de cet almanach mystique. Plein veau de l'ép. (manque le titre gravé, pet. défauts, rel. us. avec pet. manques et part. restaurée).