Lot n° 293

CATS, Jacob.- Ouderdom, buyten-leven, en hof-gedachten op Sorgh-vliet. t' Amsterdam, J. J. Schipper, 1656 [- 1655]. 3 stukken in 1 vol. in-4° : [32 incl. gegrav. titel]-261-[3], 224, 125-[3] pp. (licht verkleurd en gevlekt, papierrestauratie dl. 1...

Estimation : 100 / 120
Adjudication : 140 €
p. 209, katern H van dl. 2 verkeerd gebonden). Eigentijdse band : leder, goudgestempelde rug met ribben (gewreven en versleten, bovenste kapitaal ontbreekt).
Rijkelijk geïllustreerd met 1 gegraveerde titel en talrijke kopers in de tekst waarvan 1 op volledige pagina, de meesten gesigneerd Adriaan van de Venne. # Cats Catalogus KB 130 (bevat bovendien de stukken "Fuyck" en "Aspasia"). Bevat : Ouderdom en buyten-leven.- Doot-kiste [...].- Hof-gedachten [...] op Sorgh-vliet. fl Réunion de 3 pièces de réflexions sur la nature et la mort par Cats, poète de l'Âge d'or hollandais. Illustré d'1 titre gravé, d'in texto et 1 pleine page. Plein veau de l'ép. (lég. défrafchi, pet. défauts, rel. fort us.).