Lot n° 418

(Anvers) - 2 plattegronden waarvan 1 met een onuitgevoerd project van 4 grote havendokken op Linkeroever te dateren vóór 1875. Kleurlithografieên, lijnenkaders 57 x 66 cm en 61,5 x 84 cm + marges (plooien met beperkte inscheuringen hersteld met...

Estimation : 200 / 250
tape).
"Création de nouveaux établissements commerciaux et maritimes à Anvers". Z.p., Établissement géographique de Bruxelles, z.d. Grote plattegrond strekkende van de fortengordel met Edegem, Mortsel en Bouchout tot Fort Noord en Austruweel, met de intekening van spoorweglijnen en stations en een interessant maar nooit gerealiseerd havenproject dat voorziet in 4 grote dokken op Linkeroever tussen het Vlaams Hoofd en Zwijndrecht. Te dateren vóór 1875 wanneer een aanvang wordt gemaakt met de rechttrekking van de Scheldekaden.— "1903. Plan de la Ville d'Anvers et ses environs". Antwerpen, R. Huybrechts, z.d. T Deux grands plans d'Anvers et de ses environs dont 1 donnant un projet inédit de 4 grands bassins sur la Rive gauche (avant 1875). Chromolithographies (plis avec déchirures renforcées au papier collant).