Lot n° 386

(Dévotion) - Ens. 3 ouvr. - ZACHMOORTER, Michiel.- Thalamus sponsi oft t' bruydegoms beddeken [...]. Antwerpen, Jan Cnobbaert, 1635. 2 delen in 1 vol. in-12° : [24 incl. gegrav. titel]-300, 364-[8] pp. (enkele bladen vergeeld, sporadische vlekjes,...

Estimation : 80 / 100
minuscule marginale inscheuringen pp. 237-240). Eigentijdse Hollandse spitselband met omgezette randen : perkament, gladde rug met roodlederen en goudgestempeld titelschild (gaatjes van sluitlinten, titelschild licht beschadigd, hs herkomst op schutblad en verso van de titel).
Devotiewerkje over o.m. het gebed, de meditatie, het herkennen van Gods liefde en de werking van de ziel (1ste uitg. : 1628) door Zachmoorter (Gent 1582-1660), pastoor te Ekkergem, later deken van Deinze en een actief lid van de contrareformatie te Gent. Geïllustreerd met een gegraveerde titel met gepersonifieerde voorstellingen van de "vita contemplativa" en de "vita activa". # BCNI 7301; # Biographie nat. XXXII-797/804; # Frederiks & Van den Branden 909/910; # niet in BB. ▲ Herkomst : F. A. Vanhee (ex-libris op schutblad). Biigevoegd : (1). BRIDOUL, Tossanus.- Den doorluchtigen winckel van de heylighe ende deughdelycke cooplieden ende ambachtslieden. Antwerpen, C. Doons, 1651, in-12° moderne halflederen band.— (2). LEFEBVRE.- Tractatus triplex de deo creatore, de quatuor novissimis, et de cultu sanctorum, imaginum etc [...]. Duaci [Douai], J.F. Willerval, 1760, in-12° eigentijdse lederen band. ^ Ouvrage de contemplation et de dévotion par le curé d'Ekkergem, près de Gand (pet. défauts). Plein vélin de l'ép. (défraïchi). Joint : 2 autres ouvrages de dévotion.