Lot n° 385

(Dévotion) - LIPSIUS, Justus.- Die Heylighe Maghet van Halle. Hare weldaden ende mirakelen [...]. Bruessel, Rutgeert Velpius, 1607. In-8° : [49-1 bl.]-138-[12] pp. (sporadische vlekjes, enkele bladen lichtgebruind, wormgaatje tot p. 20, papiermanco...

Estimation : 100 / 120
p. 45). Moderne band : halfleder, gladde rug met goudstempeling en rood titelschild (slijtage aan plathoeken, -randen en kapitalen, rug gewreven).
Eerste uitgave van de vertaling van de "Diva Virgo Hallensis" van hoogleraar Justus Lipsius (Overijse 1547-1606 Leuven) door Filip Numan, griffier van de stad Brussel. Deze uitgave bood een alternatief voor de omstreden protestantse versie uit 1605 van de Friese minderbroeder Albert van Oosterwijck, later hervormd predikant te Delft. In zijn voorrede gaat Numan dan ook uitgebreid in op het betwiste werk van van Oosterwijck. # Knuttel 201/202; # BCNI 5263; # BB III-983; # NNBW III-775/782. ^ Traduction par Philippe Numan, greffier de la ville de Bruxelles, de cet ouvrage traitant de la Vierge de Hal en Brabant (pet. imperfections). Rel. moderne demi-veau (us.).