Lot n° 381

(Bible) - TROMMIUS, Abraham.- Volkomene Nederlandsche concordantie ofte woord-register des Ouden en Nieuwen Testaments [...]. Eerste Deel. [- Tweede,- Derde Deel]. Leeuwarden, Pieter Koumans, Willem Coulon, Abraham Ferwerda, 1750 [- 1754]. 3 vol....

Estimation : 180 / 200
in-f° : [38]-22-696, [2]-662, [2]-1066-[190] pp. (enkele bladen gebruind). Eigentijdse banden : halfleder met hoeken, gesprenkelde platten, goudgestempelde ruggen met ribben (slijtage aan plathoeken van vol. 1, ruggen licht gewreven, hs herkomst op schutblad).
Belangrijke concordantietafel met een Hebreeuws en Grieks register (1ste uitg. : 16721685). Bevat meer dan 400 000 trefwoorden of lemmata in alfabetische volgorde met verwijzingen naar de desbetreffende passages in het Oude en/of Nieuwe Testament. Onze uitgave bevat de autobiografie van de auteur Trommius, predikant en doctor in de theologie (Groningen 1633-1719), en werd verrijkt met een voorwoord door Egidius Gillissen, predikant en hoogleraar in de theologie te Franeker en te Leiden. # NNBW VI-1285/1286 en IV-656/657. ^ Importante table de concordance biblique de plus de 400.000 entrées, avec des tables en hébreu et en grec, et renfermant l'autobiographie de l'auteur. Demi-veau de l'ép. (lég. défratchi).