Lot n° 378

(Bible) - Historie des Ouden en Nieuwen Testaments [...]. Amsterdam, Pieter Mortier, 1700. 3 vol. in-f° : gegrav. titel-[18]-128, [2]-129/282-[8], [28 incl. gegrav. titel]-154-[12]-155/163-[11] pp.; 219 platen (vlekken passim, enkele marginale...

Estimation : 500 / 600
inscheuringen zonder verlies, scheur met verlies van eerste paragraaf van voorrede dl. 1, enkele hs aantekeningen en minimale inkleuringen van prenten, sporen van herkomststempels op titelbladen). Eigentijdse banden : halfleder met hoeken, ruggen met flauwe vergulde ribben en rode en groene titelschilden (platten bekleed met modern rood percaline, slijtage aan plathoeken, gewreven rug).
Eerste uitgave van de vertaling door W. Sewel van deze Bijbel bewerkt door David Martin (1639-1721), protestants theoloog en dominee van de Waalse kerk te Utrecht, en door de uitgever opgedragen aan A. Heinsius. Rijkelijk geïllustreerd met 2 frontispices (waarvan 1 met kleur gehoogd), mooie hoofd- en slotvignetten, en 214 kopergravures met 429 taferelen naar O. Elliger, J. Goeree, G. Hoet, B. Picart gegraveerd door J. Luyken e.a. Bevat eveneens 3 alfabetische registers van Bijbelse plaatsnamen en 5 kaarten op dubbele pagina (wereldkaart, het Aards Paradijs, de uittocht uit Egypte, Israël en de reizen van de Apostelen). # Klaversma en Hannema 182 & 187 (variante collatie); # niet in Darlow-Moule, Renier, BCNI. ▲ Herkomst : Wolvenbosch (modern ex-libris op schutblad). ^ Édition originale de la traduction de cette belle Bible illustrée de 2 titres gravés, 214 cuivres légendés en français et en néerlandais, 5 cartes gravés par Jan Luyken, d'après Goeree, Hoet et Picart (défauts). Demi-cuir de l'ép. (us., plats recouverts de percaline rouge moderne).