Lot n° 370

4 zeldzame volksboekjes waarvan 3 overvloedig verlucht met merkwaardige illustraties (2 Nederlands, 1 Duits en 1 Frans), 18e en 19e eeuw. In-16°, in-12° of in-8°, 2 vol. in eigentijdse (half-)lederen banden, 2 genaaid (n.c., sommige bln licht...

Estimation : 100 / 120
vervuild, banden versleten).
[KORTUM, Carl Arnold].- Leben, Meinungen und Thaten von Hieronymus Jobs dem Kandidaten, und wie Er sich weiland viel Ruhm erwarb, auch endlich als Nachtwächter zu Schildburg starb. Vorn, hinten und in der Mitten geziert mit schönen Holzschnitten, Eine Historia lustig und fein, in neumodischen Knittelversen. Hamm, Schulz & Bundermann, 1824, in-8°. 4de uitgave van deze "Jobsiade" door de Bocumse arts Kortum.— Nouvelle clef des rébus. Ouvrage propre à faciliter la lecture des petits symboles ou figures parlantes [...]. Suivi de la régle du jeu de rébus. Paris, Delarue, s.d. (in fine : Lille, Imprimerie de Bloquel, s.d.).— Boek voor de Kinderen, of Uytlegging van 't geen zy behoren te weten. Z.p., z.n., 1788.— [WOENSEL, Pieter van].- De Lantaarn voor 1792 [-1798, -1800] door Amurath-Effendi, Hekim-Bachi. Amsterdam, In 't Nieuwe Licht, 1792-1800. ^ 4 ouvrages populaires et curieux (2 en néerlandais, 1 en allemand et 1 en français) dont 3 abondamment illustrés. Rel. de l'ép. ou brochés (fortes us.).