Lot n° 369

3 ouvrages de théâtre ou poésie (1 édition du 16e s. de Plaute) ou sur les amphithéâtres de Campanie, in-4° (usures).

Estimation : 200 / 250
PLAUTE.- Ex fide, atque auctoritae complurium librorum manuscriptorum opera Dionys. Lambini Monstroliensis emendatus. Lutetiae, apud haeredes Eustathii Vignon, 1595, plein parchemin (plusieurs mentions d'app. mss, bruni, rouss.).— TÉRENCE.-Comoediae, Phaedri, fabulae Aesopiae, Publii Syrii et aliorum veterum sententiae. Cambridge, apud Cornelium Crownfield; veneunt & Londini apud Jacobum Knapton, Robertum Knaplock, Paulum Vaillant, 1726, plein veau (plats part. déreliés).— MAZZOCCHI, Al. Sim.- In mutilum Campani amphitheatri titulum. Aliasque nonnullas Campanas inscriptiones commentarius. Editio secunda auctior. Neaopoli, ex regio typographio Vicentii Ursini, 1797, plein parchemin. Une planche dépliante.