Lot n° 368

13 moraliserend-literaire en historische werken waarvan 6 geïllustreerde uitgaven naar Abraham van St-Clara, Cats en Poirters, 17de en 18de eeuw. Gevarieerde formaten en boekbanden (zeer middelmatige toestand zo in- als uitwendig).

Estimation : 80 / 100
CATS, J.- Spiegel van de Ouden ende Nieuwen Tijdt. 's Graven-hage, I. Burchoorn, 1632. Geïllustreerd met meer dan 100 grote gegraveerde medaillons naar A. van Venne.— CATS, J.- Idem. Z.p., z.n., z.j. (exemplaar in-12°).— BOS, L. van.- Het Konincklyck treur-toonneel, ofte op- en onder-gangh der keyseren, koningen en vorsten [...]. Amsterdam, J.J. Schipper, 1652.— LA PORTE, A. de.- Den nieuwen dictionaris oft schadt der Duytse en[de] Spaensche talen [...]. Antwerpen, H. Verdussen, [1659].— BARCLAEUS.- Satyrikon, of heekel-schrift [...]. Amsterdam, J. ten Hoorn, 1683.— VRIES, S. de.- D'Eedelste Tijdkortingh der weet-geerige verstanden, of de groote historische rariteit-kamer der sonderlinghste natuerlijcke en boven-natuerlijcke saecken, geschiedenissen en voorvallen [...]. Amsterdam, D. van den Dalen, 1694.— ABRAHAM van ST.-CLARA.- Nuttelyk mengelmoes [...]. Amsterdam, Janssoons van Waesberge, 1718.— De Geest van Jacob Campo Weyerman, of nieuwe en aardige invallende gedachten zynde [...]. 's Hage, H. Bakhuysen, 1757.— De Gruwel der verwoestingen, of Vrankryks moord- en treur-tooneel. Amsteldam, J. Peppelenbos, 1794.— CATS, J.-Nuttelyck huys-boeck [...]. Leiden, H. van der Deyster, 1769.— CATS, J.- Buitenleven op Zorgvliet. Amsterdam, I. vander Putten, z.j.— POIRTERS.- Het Masker vande Wereldt afgetrocken. Antwerpen, J. van Soest, z.j.— VIRGILIUS, P.- Van de eerste vinders aller konsten en wetenschappen. Amsterdam, C.J. Fernand, z.j. T 13 ouvrages littéraires ou historiques en néerlandais dont 6 illustrés. In-4° ou in-12°, reliés ou non (état médiocre).