Lot n° 363

(Philologie) - MEIJER, Lodewijk.- Woordenschat [...] De tiende druk. Alom veel vermeerdert en verbetert. Amsteldam, Jeronimus Ratelband, 1745. 3 delen in 1 vol. in-8° : [24 incl. gegrav. titel]-272 (op 274), 366-[2 bl.], [2]-196 pp. (pp. 273-274 van...

Estimation : 120 / 150
dl. 1 en titelblad van dl. 2 ontbreken, enkele vlekken in het voorwerk, sporadische minuscule roestvlekjes, onafgesneden, enkele ff. niet gesneden, marginale breuk p.151 dl.2). Eigentijdse band : halfleder met hoeken, gesprenkelde platten, rug met ribben en titelschild (geschaafde platten en rug, slijtage aan plathoeken, -randen en kapitalen).
Nederlands lexicografisch repertorium oorspronkelijk samengesteld door Johan Hofman (1ste uitg. : 1650). Meijer (1629-1681) breidde diens woordenboek uit met c. 2500 lemmata en behandelt daarbij achtereenvolgens "bastaardt-woorden", "konst-woorden" en "verouderde woorden" of archaïsmen. Het werk bleef tot in het begin van de 20ste eeuw het referentiewerk in de letterkunde. De gegraveerde titel is dezelfde als in de eerdere uitgaven. # BB IV-372; # NNBW V-342/345; # niet in Buijnsters. T Dictionnaire lexicographique, revu et augmenté (manquent les pp. 273-274, non rogné, pet. défauts). Demi-veau de l'ép. (rel. défraichie).