Lot n° 354

(Gastronomie & Parfumerie) - Ens. 2 ouvr. - Den volmaekten brandewyn-stooker en distillateur [...]. Maestricht, Men vind-se te koopen tot Gend, by Ph. en P. Gimblet, 1794. 2 delen in 1 vol. in-8° : [20]-128, [4]-xvi-228 pp. Eigentijdse band : half...

Estimation : 150 / 200
basaan met hoeken (scharnieren gesplit, hoeken doorgesleten, herkomststempel op schutblad).
Derde en vermeerderde druk (cf. titel) van dit zeer uitvoerig anoniem handboek dat opent met een uiteenzetting over maten en gewichten, de bouw van gereedschappen en toestellen en een beschrijving van de ingrediënten. Daarna volgen honderden recepten voor brandewijn, genever en likeuren, voor het distileren van water, wijn, azijn en olieën, voor het bereiden van extracten van specerijen, bloemen, kruiden en wortelen, het rafineren van suikers, de beschrijving van cacao, chocolade, koffie en thee... # niet in Landwehr, Vicaire, Oberlé. Bijgevoegd : GUISLIER DU VERGER, François.- Traité des liqueurs, esprits et essences, et la manière de s'en servir utilement. Louvain, G. Stryckwant, 1738. In-16° : [26]-169-[7] pp. (scheur zonder verlies p. 111). Eigentijdse lederen band (versleten). # Vicaire 432. Ц Deux manuels de distillation donnant de très nombreuses recettes pour liqueurs, huiles, etc. Demi-basane et veau de l'ép. (us.).