Lot n° 349

(Emblemata) - ABRAHAM à St. CLARA.- De gekheydt der wereldt, wysselyk beschreven en kluchtig vertoondt, in hondert narren en derzelver narren poetzen [...]. Amsterdam, Janssoons van Waesberge, 1718 [- 1721]. 2 vol. in-8° : [12]-554-[22],...

Estimation : 250 / 300
front.-[10]-546-[14] pp. (front. vol. 1 ontbreekt, inscheuring in frsp. vol. 2 zonder verlies en hersteld, enkele bladen vergeeld en sporadische vlekjes, censurering in potlood op fig. p. 1, 27 vol. 1 en p. 53, 527 vol.2, papierbreuk in de marges van p. 157 vol. 1, idem pp. 53, 125 en 453 vol. 2, idem met tekstverlies maar hersteld p. 321 vol. 1, hoek p. 335 vol. 1 afgescheurd met tekstverlies, herkomststempel op beide titels en op pp. 275 of 276). Eigentijdse banden : leder, ruggen met ribben, rode sneden (ruggen gerestaureerd, minieme slijtage aan plathoeken en -randen, platten licht gewreven en gecraquelleerd, schutbladen vernieuwd, hs aantekeningen op schutbladen).
Eerste uitgave van de vertaling (1ste uitg. : Wenen en Nürnberg, 1709) van dit moraliserend werk door de Duits-Oostenrijkse augustijner prediker (1644-1709) waarin deze op satirische wijze 50 menselijke gedragingen en zwakheden aan de kaak stelt (de "Verliefde Nar", de "À la modische Nar", de "Vreet" en de "Suyp Nar"...). Geïllustreerd met 1 frontispice en 51 koperprenten (het hoofdstuk "De Wyven Nar" is geïllustreerd met 2 figuren). Elk onderwerp gaat vergezeld van een drievoudig distichon en een uitgebreide toelichting. # Praz 242; # BCNI 17524 (vermeldt enkel vol. 2); # niet in Landwehr, LC, noch in Visser, EBL. T Édition originale de la traduction de cet ouvrage moralisant illustrée d'1 frontispice et de 51 vignettes (manque le front., qqs pet. défauts). Plein veau de l'ép. (dos refaits).