Lot n° 271

(Belgique, Chambres de rhétorique) - Ens. 3 ouvr. - Spelen van Sinne [...]. Antwerpen, Willem Silvius, 1562. In-4° : [66] ff. (wormgaatjes passim, katern "d" bevat 10 bladen en waarschijnlijk in verkeerde volgorde gebonden). 17e eeuwse band :...

Estimation : 600 / 800
leder, goudgestempelde rug met ribben, gesprenkelde sneden (lichte slijtage aan bovenste plathoeken, kleine hedendaagse etiketten met titel op rug gekleefd, blinde stempel op voorplat).
Eerste uitgave van de vier stukken die vertoond werden ter gelegenheid van het Haagspel, de rederijkersprijskamp georganiseerd te Antwerpen op 24 augustus 1561 door de Violieren, amper drie weken na het befaamde Landjuweel. In tegenstelling tot deze laatste stond het Haagspel ook open voor rederijkerskamers van kleinere steden en landelijke gemeenten en er werd aan deelgenomen door de gezelschappen van Lier, Berchem, Turnhout en Brussel. Mooi verzorgde uitgave met cursieve (civilité) en gotische typografie, geïllustreerd met de ruitvormige blazoenen der kamers en een grote rebus in houtsnede. Het drukkersmerk van Silvius prijkt voor en achteraan het volume. # BB V-191, b; # BT 4399; # Machiels S-494; # USTC 416100; # niet in Adams. Biigevoegd : (1). [RUGGLE, Georges].- Ignoramus. Comoedia coram Regia Maiestate Jacobi Regis Angliae, etc. Londini, T.H., 1630, in-12° eigentijdse lederen band (beschadigde plathoeken en rug). Betreft een satirische komedie. # Brunet IV-1456.— (2). Manuscript van een theaterstuk met Romeinen en Joden in de hoofdrol. S.l., s.n., 1775, eigentijdse papieren band (versleten). ^ First edition of 4 plays produced during the "Haagspel", a contest for chambers of rhetoric, organised in Antwerp in August 1561. With printer's mark, 4 armorial plates and a rebus in woodcut; neat gothic and italic typography. 17th Century sprinkled calf (wormholes, quire "d" with 10 lvs possibly bound in disorder). Joint : a satyric comedy by Ruggle and an 18th Century handwritten theater play. ^ Édition originale de 4 pièces de rhétorique présentées lors du concours tenu à Anvers en aoüt 1561. Illustré d'une marque typographique, 4 planches armoriées et un rébus gravé sur bois. Typographie en caractères gothiques et de civilité (cahier "d" contenant 10 ff. reliés dans le désordre, petits trous de vers). Plein veau de l'ép. (pet. défauts).