Lot n° 234

(Microscopie) - Ens. 2 ouvr. en 2 vol. - BAKER, Henry.- Het Microscoop gemakkelyk gemaakt. Of beschryving van de beste en nieuwste microscopen [...] als mede van de verbaazende ontdekkingen gedaan met de vergrootglazen. Amsterdam, Isaak Tirion, 1744....

Estimation : 150 / 200
In-8° : [24]-300-[16] pp.; 14 platen (lichtbruine vlek op pl. 10). Eigentijdse band : kalfsleder, rug met ribben en goudstempeling (slijtage aan kapitalen, scharnieren en hoeken, herkomststempel op schutblad).
Eerste uitgave van de vertaling (1ste Engelse uitg. : 1742) van dit tractaat door de natuurkundige Henry Baker (1698-1774), geïllustreerd met 14 uitslaande platen betreffende de bouw van de microscoop en microscopische waarnemingen. Op de laatste bladzijde treft men een korte titellijst van uitgaven op het gebied van de natuurkunde te koop aangeboden door Tirion. # Nissen, ZBI 202; # Wellcome I-88. Biigevoegd : Description et usage des téléscopes, microscopes, ouvrages et inventions de Passemant, ingénieur du Roi, au Louvre, à Paris. S.l., s.n., s.d. In-12° : [2]-94-[2] pp.; 1 uitslaande pl. (wormgaatjes in ondermarge van laatste bln., herkomststempels op schut- en titelblad); genaaid. Achteraan treft men een prijslijst van de microscopen en telescopen die Passemant te koop aanbiedt. ^ Édition originale de la traduction d'un traité sur le microscope illustrée de 14 planches. Plein veau de l'ép. Une publication brochée donnant la description des microscopes et des télescopes fabriqués par l'ingénieur Passement, avec liste des prix, est jointe.