Lot n° 232

(Médecine) - PARÉ, Ambroise.- De Chirurgie, ende Opera van alle de wercken van Mr. Ambrosius Paré [...]. Amstelredam, Jan Fredericksz Stam, 1649. In-f° : [12]-940 [i.e. 932]-[11] pp. (mispagineringen, bleke watervlekken in de marges tot p. 50 en...

Estimation : 600 / 800
vanaf p. 547, minuscuul wormgaatje pp. 33-98, inscheuring p. 107 zonder verlies, pp. 809-812 met herstelde inscheuringen in ruggelingse marge, hs aantekening p. 851). Eigentijdse band : perkament, platten versierd met blinde lijnenkaders en centraal medaillon, vernieuwde rug met ribben (platten vervuild en licht beschadigd, slijtage aan plathoeken, enkele schutbladen vernieuwd, hs aantekeningen op schutblad).
Verzamelde werken van Ambroise Paré (1517-1590), lijfarts van 4 Franse koningen, geïllustreerd met meer dan 300 houtblokken in de tekst naar deze van de 1ste Franse uitgave van 1585 (1ste Ned. uitg. : 1592). Vertaling door Carel Baten (° Gent, midden 16de eeuw), geneesheer te Dordrecht, die eveneens de werken van Wirtsung en Guillemeau in het Nederlands bezorgde en auteur van het "Secreet-boeck". Op een systematische wijze worden de anatomie, ziekten en verwondingen met hun geneeswijzen, de pest, de voortplanting, (menselijke) monsters, medicijnen enz. behandeld. Het werk besluit met een beschrijving van Paré's leven en reizen. Een gedeelte van deze oplage staat op naam van J.J. Schipper. # NNBW V-27; # niet in Doe. ^ Traduction des oeuvres de Paré par Carel Baten illustrée de plus de 300 bois dans le texte. Plein vélin de l'ép. (pet. défauts, rel. défraichie).