Lot n° 231

(Médecine) - JACOBS, Jean-Bernard.- Vroedkundige oeffenschool [...]. Gent, J.F. Vander Schueren, 1784. In-4° : [20]-433 pp.; 21 pl. (vlekjes passim, enkele bladen gebruind, enkele marginale papiermanco's, lichte watervlek in bovenmarge van de...

Estimation : 500 / 600
platen). Eigentijdse band : leder, platten met vergulde filetenkaders, goudgestempelde rug met ribben en groen titelschild (gerestaureerd).
Eerste uitgave van deze handleiding over verloskunde door de Vlaamse professor Jacobs (1734-1790), met beschrijvingen van de anatomie van de zwangere vrouw, de bevalling en de mogelijke complicaties die kunnen optreden. Geïllustreerd met 21 verhelderende koperplaten (waarvan 2 uitslaand) door P.J. Tiberghien en J.L. Wouters. # Vanderhaeghen lV-6510 (vermeldt verkeerdelijk 28 platen); # Wellcome III-339; # Sondervorst 141; # Nuyens I-338; # niet in BB, Garrison & Morton, Bibl. Walleriana. ^ Édition originale de ce manuel d'obstétrique illustré de 21 planches. Plein veau de l'ép. (rel. restaurée).