Lot n° 219

(Chimie & Alchimie) - VREESWIJK, Goossen van.- Convoluut van 3 zeldzame eerste uitgaven. In-8°. Eigentijdse Hollandse spitselband met omgezette randen : perkament, gladde rug met titel in pen (licht vervuild, herkomststempels op schutblad).

Estimation : 200 / 250
Vreeswijk (1626-c. 1689), chemicus en mijningenieur of "bergmeester", reisde in opdracht van de West-Indische Compagnie naar Canada en naar Engeland en was o.a. bedrijvig in het Luikse kolenbekken en in Zweden. # NNBW IV-1428. Ons exemplaar bevat 3 werken waarin hij o.m. de metalen en mineralen, medicijnen, brandewijnen en de "Smaragden Tafel" behandelt : (1). De Groene Leeuw, of het Licht der Philosophen [...]. Amsterdam, Johannes Janssonius van Waesberge, 1674, [16]-246-[10] pp. (kleine inscheuring p. 37 en 239); 17 afbeeldingen in de tekst. # Bibl. Chemica II-520.— (2). De Roode Leeuw, of het Sout der Philosophen [...]. Amsterdam, Pieter Arentszoon, 1672, [16]-215-[9] pp. (brandgaatje pp. 123-129); 15 afbeeldingen in de tekst. # Bibl. Chemica II-521.— (3). Het Cabinet der Mineralen, Metalen, en Berg-eerts [...]. Amsterdam, Johannes Janssonius van Waesberge, 1670, [8]-56 pp.; 3 afbeeldingen in de tekst. # Bibl. Chemica II-519/520. ^ Recueil de 3 éditions originales fort illustrées d'ouvrages (al-)chimiques par Vreeswijk, ingénieur des mines et chimiste. Plein vélin de l'ép. (pet. défauts).