Lot n° 217

(Chimie & Alchimie) - LANCILOTTI, Carlo.- De brandende Salamander, ofte ontleedinge der chymicale stoffen [...]. Amsterdam, Johannis ten Hoorn, 1680. In-8° : [24]-286 [i.e. 290]-[4]-38-[12] pp.; 4 platen (sporadische vlekjes, mispaginering voorwerk...

Estimation : 200 / 250
tweede boek). Eigentijdse Hollandse spitselband met omgezette randen : perkament, gladde rug met titel in pen (licht vervuild, herkomststempels op schutblad).
Eerste uitgave van de vertaling door Jacob Leeuw (1ste Ital. uitg. : 1672) van de "Guida alla chimica" van Lancilotti. Verdeeld in zes "boeken" waarin achtereenvolgens de chemische praktijk, planten, mineralen en de metalen Saturnus en Jupiter (lood en tin), Mars en Venus (ijzer en koper) en Sol en Luna (goud en zilver) behandeld worden. Als bijvoegsel komt ook de spagyrische geneeskunde aan bod. Bevat 4 platen met afbeeldingen van alambikken, kolven en ovens, ieder met een legende. # Bibl. Chemica II-6; # Duveen 336. T Édition originale de la traduction de ce manuel (al-)chimique d'après Lancilotti, illustrée de 4 planches. Plein vélin de l'ép. (lég. us.).