Lot n° 215

(Chimie & Alchimie) - [BLANCKAERT, Steven].- Theatrum chimicum, ofte Geopende deure der chymische verborgentheden [...]. Amsterdam, Jan ten Hoorn, 1693. 2 delen in 1 vol. in-8° : [16 incl. gegrav. titel]-490-[22], 170-[6] pp.; 10 platen (kleine...

Estimation : 250 / 300
lichtbruine vlek in marge van enkele bln achteraan). 19de eeuwse Hollandse spitselband : half perkament met hoeken, titel in pen op gladde rug, gesprenkelede sneden (herkomststempels op schutblad, binnenzijde van 2de plat gedeeltelijk weggescheurd).
Zeldzame eerste uitgave van dit werk toegeschreven aan de Amsterdamse filosoof en geneesheer Blanckaert (1650-1702) waarvan enkel de Duitse vertaling uit 1694 in referentiewerken wordt vermeld. Versierd met een gegraveerde titel, 1 uitslaande plaat en 9 volbladgravures met allerhande wetenschappelijke instrumenten. (Al-)chemisch receptenboek waarin talrijke drankjes en elixirs, oliën, zalfjes, balsems, e.d. zorgvuldig beschreven worden. Gevolgd door een appendix van Johannes Becher en een verhandeling van de Engelse chemicus Kenelm Digby. # niet in Van Doorninck, noch Bierens De Haan, noch Ferguson (enkel Duitse vertaling), noch Duveen (idem), noch Caillet. ^ Rare édition originale de ce livre de préparations (al)chimiques attribué au médecin hollandais Blanckaert. Suivi de 2 traités par Becher et Digby. Demi-vélin du 19e s. (faibles us., plat inf. part. dénudé).