Lot n° 187

(Europe, Belgique, Pays-Bas) - (WIT, Frederik de).- [Nieut kaert-boeck vande XVII Nederlandse provincie. Perfecter als ooyt voor desen. Begrijpende mede de aengrensende landen, aldus in 20 kaerten. Amsterdam, Fredericq de Wit, c. 1680-1690]. In-f°...

Estimation : 2.000 / 2.500
plano : [1] blad, 20 kaarten (titel ontbreekt, licht verkleurd, enkele inscheuringen zonder verlies en versterkt, plooien). Eigentijdse halve kalfslederen band met hoeken (slijtage met manco's).
Composiet exemplaar van deze atlas door F. de Wit (1630-1706) waarvan de kaartentitels grotendeels overeenstemmen met deze van de uitgave gedateerd c. 1680 behoudens 2 (Brabant en Utrecht) met titels zoals in de uitgave van c. 1690. Kaarten met ingekleurde grenzen, voorafgegaan door een inhoudstafel in het Frans. # Koeman Wit 22 A en Wit 25. Verrijkt met : DANCKERTS, J.- Regni Hungariae, Graeciae et Moreae [...].— VAN DEN HOONAARD, W.- Kaart van het Koningrijk der Nederlanden volgens de nieuwste metingen zamengesteld en tot schoolgebruik ingerigt. Amsterdam, Schalekamp en van de Grampel, 1817. T Atlas des Pays-Bas anciens comportant 20 cartes provenant de 2 éditions différentes. Ex. sans titre mais avec une table en français; augmenté de 2 cartes (Hongrie et Pays-Bas). Demi-basane à coins de l'ép. (très usées avec manques).