Lot n° 17

1932-1966. — LIBRO : (ARTE). — DURAN I SANPERE ; GUDIOL ; RICART ; PIJOAN ; PUIG ; CADAFALCH ; FOLCH I TORRES ; MARTINELL ; et alia:. — MONUMENTA CATALONIAE. — Barcelona : Ed. Alpha, 1932-1966. 13 vol. en folio. — Completa : Els retaules de...

Estimation : 200
pedra (2 vol.).
Els vidres catalans. Les pintures murals romàniques de Catalunya. L´escultura romànica a Catalunya (3 vol.). La ceràmica trescentista a Aragó, Catalunya i Valencia. La pintura romànica sobre fusta. Arquitectura i escultura barroques a Catalunya (3 vol.). Les majestats catalanes. 300 p. aprox. c/vol. Gran cantidad de ilustraciones fotograbadas. Algo de óxido. Enc. tela editorial. Corte superior dorado. Edición numerada de 550 ejemplares.