Lot n° 1235

PLAN gravé de ROTTERDAM. — Daté 1694. — Encadré. — 1090 x 1180 mm (1170 x 1285 mm)

Estimation : 200 - 300
■ CITY PLAN OF ROTTERDAM.
Engraving. Dated 1694.
Framed.
1090 x 1180 mm (1170 x 1285 mm)

DESCRIPTION NL.
■ PLATTEGROND ROTTERDAM.
Gedateerd 1694.
20ste eeuwse facsimile herdruk.