Lot n° 1139

(FLANDRE–MALINES–LOUVAIN–BRUGES) — Un lot varié de cartes et vues gravées : –) Un lot de trois vues sur Malines et Bruges (2) du XVIe siècle sur bois provenant de 'Cosmographia' de Munster, 1574. 130 x 155 mm (x3) –) Un lot de deux...

Estimation : 150 - 250
plans gravés de Malines et Tirlemont de Giuccardini, vers 1582. 335 x 460 mm (x2) –) Deux vues gravées sur Louvain, de la fin du XVIe siècle, provenant de 'Civitates Orbis Terrarum' de Braun et Hogenberg, 1599. 115 x 475 mm –) Un plan gravée de Malines du milieu du XVIIe siècle, avec figure allégorique de la Justice sur cartouche de titre, publié par Blaeu, vers 1649. 385 x 500 mm –) Une vue gravée et colorée sur Louvain, du milieu du XVIIe siècle, par Caspar Merian, provenant de 'Topographia Germaniae Inferioris', 1659. Restauration au bas de la marge. 140 x 510 mm –) Une vue gravée sur l'hôtel de ville d'Anvers du milieu du XVIIe siècle, provenant de 'Stedeboeck' de Blaeu, 1649. 390 x 535 mm –) Une vue d'optique colorée de la fin du XVIIIe siècle, titrée 'Vue des environs de Mons'. 250 x 350 mm Tot. : 11 ex.
■ (FLANDERS–MECHELEN–LOUVAIN–BRUGES) — A varied lot of engraved maps and views:
– A lot of three 16th century wood engraved views on Mechelen and Bruges (2) from Munster's 'Cosmographia', 1574. 130 x 155 mm (x 3)
– A lot of two engraved plans of Mechelen and Tienen from Giucciardini, ca. 1582. 335 x 460 mm (x 2)
– Two late–16th century engraved views on Louvain, from Braun and Hogenber's 'Civitates Orbis Terrarum', 1599. 115 x 475 mm
– A mid–17th century engraved plan of Mechelen with an allegorical figure of Justice by title cartouche, published by Blaeu, ca. 1649. 385 x 500 mm
– A mid–17th century engraved and coloured view on Louvain by Caspar Merian, from 'Topographia Germaniae Inferioris', 1659. Restoration on the margin below. 140 x 510 mm
– A mid–17th century engraved view on the Antwerp city hall from Blaeu's 'Stedeboeck', 1649. 390 x 535 mm
– A late–18th century coloured optica print, titled 'Vue des environs de Mons'. 250 x 350 mm
Tot. : 11 ex.

DESCRIPTION NL.
■ (VLAANDEREN–MECHELEN–LEUVEN–BRUGGE) — Een gevarieerd lot gegraveerde kaarten en zichten:
–) Een lot van drie 16de–eeuwse in hout gegraveerd gezichten op Mechelen en Brugge (2) uit Munsters 'Cosmographia', 1574. 130 x 155 mm (x 3)
–) Een lot van twee gegraveerde plattegronden van Mechelen en Tienen uit Guicciardini, ca 1582. 335 x 460 mm (x 2)
–) Twee laat 16de–eeuws gegraveerde gezichten op Leuven, uit Braun en Hogenbergs 'Civitates Orbis Terrarum', 1599. 115 x 475 mm
–) Een midden 17de–eeuwse gegraveerde plattegrond van Mechelen met allegorische figuur van de Rechtvaardigheid bij titelcartouche, uitgegeven door Blaeu, ca. 1649. 385 x 500 mm
–) Een midden 17de–eeuws gegraveerd en ingekleurd gezicht op Leuven door Caspar Merian, uit 'Topographia Germaniae Inferioris', 1659. Restauratie onderaan marge. 140 x 510 mm
–) Een midden 17de–eeuws gegraveerd gezicht op het Antwerpse stadhuis uit Blaeu's 'Stedeboeck', 1649. 390 x 535 mm
–) Een laat 18de–eeuwse ingekleurde opticaprent, getiteld 'Vue des environs de Mons'. 250 x 350 mm
Tot. : 11 ex.