Lot n° 1121

ANTONY VAN DYCK (1599–1641) — (d'après) — Un lot de quatre portraits gravés d'après Van Dyck, milieu du 17ième siècle, dont un avec annotation mss datée 'P.Mariette 1669'.

Estimation : 150 - 200
■ (after)— A varied lot of four contemporary portrait engravings from 'Iconesprincipum virorum doctorum ...', 1645 :
Tommaso Francesco, Prince of Savoie–Carignan (by Schelte a Bolswert, II/IV, broad margins, watermark, 283 x 180 mm, owner's stamp, New Hollstein 29), Caspar Ravesteyn (by Paul Dupont (Pontius), IV/VII, watermark, 235 x 158 mm, New Hollstein 16), Cornelis Saftleven (by Lucas Vorsterman, cut unto the oeuvre, 234 x 154 mm, II/V, New Hollstein 88, with 'P.Mariette 1669' on the reverse in brown ink!).
Tot. : 4

DESCRIPTION NL.
■ Een gevarieerd lot van vier eigentijdse portretgravuren uit 'Iconesprincipum virorum doctorum ...', 1645 :
Tommaso Francesco, Prins van Savoie–Carignan (door Schelte a Bolswert, II/IV, brede marges, watermerk, 243 x 180mm, eigenaarsstempel, New Hollstein 29), Caspar Ravestyn (door Paul Dupont (Pontius), IV/VII, watermerk, 235 x 158mm, New Hollstein 83), Albert de Ligne, prins van Arenberg en Barbaçon (door Schelte a Bolswert, watermerk: gekroonde 'C'–s, III/VI, 243 x 180 mm, New Hollstein 16), Cornelis Saftleven (door Lucas Vorsterman, gesneden tot op het werk, 234 x 154mm, II/V, New Hollstein 88, met op verso in bruine inkt 'P.Mariette 1669' !).
Tot. : 4 ex.