Lot n° 1096

(FLANDRE–OCCIDENTALE/ NORD DE LA FRANCE) — Un lot varié de topographie : – 1. Une vue sur Cassel de milieu du XVIIe siècle, gravée par Blockhuyzen, titrée 'Casletum vulgo Cassel', provenant de Blaeu, vers 1649, 395 x 495 mm, – 2. Une...

Estimation : 120 - 160
carte gravée et coloriée aux limites de Furnes et ses environs, titrée 'Castellania Furnensis', provenant de Blaeu, vers 1662, 420 x 530 mm, – 3. Une carte gravée et acoloriée aux limites des environs de Cassel, titrée 'Ditio Casletana in comitatu Flandriae', publiée dans 'Verheerlyt Vlaanderen' de Sanderus, vers 1735, 390 x 490 mm, – 4. Un plan gravé de Cambrai de la fin du XVIe siècle, provenant de 'Civitates orbis terrarum' de Braun & Hogenberg, daté 1596, 340 x 445 mm. – 5. Un plan gravé de Douai de la fin du XVIe siècle, empreinte pâle, 335 x 395 mm. Tot. : 5 ex.
■ (WEST FLANDER / NORTH OF FRANCE) — A varied lot of topography:
1. A mid–17th century engraved view on Cassel by Blockhuyzen, titled 'Casletum vulgo Cassel', from Blaeu, ca. 1649, 395 x 495 mm,
2. An engraved and border–coloured map of Veurne and surroundings, titled 'Castellania Furnensis', from Blaeu, ca. 1662, 420 x 530 mm,
3. An engraved and border–coloured map of Cassel's surroundings, titled 'Ditio Casletana in camitatu Flandriae', published in Sanderus's 'Verheerlyt Vlaanderen', ca. 1735, 390 x 490 mm
4. A late–16th century engraved plan of Cambrai from Braun and Hogenberg's 'Civitates orbis terrarum', dated 1596, 340 x 445 mm,
5. A late–16th century engraved plan of Douai, pale print, 335 x 395 mm
Tot. : 5 ex.

DESCRIPTION NL.
■ (WEST–VLAANDEREN/ NOORD–FRANKRIJK) — Een gevarieerd lot topografie:
1. Een midden 17de–eeuws door Blockhuyzen gegraveerd gezicht op Cassel, getiteld 'Casletum vulgo Cassel', uit Blaeu, ca. 1649, 395 x 495 mm,
2. Een gegraveerde en grensgekleurde kaart van Veurne en omgeving, getiteld 'Castellania Furnensis', uit Blaeu, ca. 1662, 420 x 530 mm,
3. Een gegraveerde en grensgekleurde kaart van de omgeving van Cassel, getiteld 'Ditio Casletana in comitatu Flandriae', uitgegeven in Sanderus 'Verheerlyt Vlaanderen', ca. 1735, 390 x 490 mm,
4. Een laat 16de–eeuwse gegraveerde plattegrond van Kamerijk (Cambrai) uit Braun & Hogenbergs 'Civitates orbis terrarum', gedateerd 1596, 340 x 445 mm,
5. Een laat 16de–eeuwse gegraveerde plattegrond van Douai, fletse druk, 335 x 395 mm
Tot. : 5 ex.