Lot n° 50

Esclavage / Pignorius. Laurentii Pignorii Patavini de servis, & eorum apud veteres ministeriis, commen tarius.

Estimation : 200 / 300
Adjudication : Invendu
In quo familia, tum urbana, tum rustica, ordine producitur & illustratur. Editio novissima aucta, emendata, & figuris aeneis exornata. Amstelodami Andrea Frisius, 1674. Petit in-12 ; veau de l'époque, dos lisse orné. Pdt rouge 18 ff. dont le titre frontispice et 582 pp. 19 ff. d'index. 32 planches dont 15 repliées hors-texte Texte sur les esclaves et l'esclavage chez les Romains. Coins très us. Petit manque à la coiffe sup.