Lot n° 188

[NUMISMATIQUE] Jean VAILLANT. — Numismata imperatorum Augustarum et Caesarum a Populis Romanae ditionis Graece loquentibus ex omni modulo percussa : Quibus Urbium Nomina Dignitates Praerogativae Societates Epochae Numina Illustres Magistratus Festa...

Estimation : 300 - 400 €
Adjudication : Invendu
Ludi Certamina et alia plurima ad eas spectantia consignantur. — Amsterdam, Gallet, 1700, in-folio relié plein veau, dos à nerfs orné, tranches mouchetées, petite restauration à un plat, mouillures claires.
Illustré de nombreux dessins gravés et de planches hors-texte.