Lot n° 76

CESALPINO Andrea. Praxis universae artis medicae, generalium aeque, ac particularium humani corporis praeter naturam affectuum dignotionem, juditium & curam omnium uberrime complectens. Summo labore, et studio concinnata, & unum recenter in volumen...

Estimation : 600 - 800 €
Adjudication : Invendu
coniecta.
Trevise : R. Meietti, 1606.
In-8, 8 ff. et 715 pp.

Reliure de maroquin rouge ancien, double filet doré en encadrement sur les plats dos à nerfs orné de caissons dorés.

Quelques mouillures claires.

Cachet de la Medical Society County of Kings Library.