Lot n° 232

Ptolémée - (Geographiae Universae tum veteris tum novae absolutissimun opus duobus voluminibus distinctum, In quorum priore habentur Cl. Ptolomeai Pelusiensis Greographicae enarrationis Libri octo : Quorum primus, qui praecepta ipsius facultatis omnia

Estimation : 300
Adjudication : 2100 €
complectitur, commentariis uberrimis illustratus est aio. Antonio Magino Patavino. In secundo volumine insunt Cl. Ptolomei antiquae orbis tabulae Xxvii ad priscas historias intelligendas summe necessarie. Et tabule XXxvii recentiores, quibus universi orbis pictura... Material cartográfico / Auctore eodem Io. Ant. Magino Patavino Mathematicarum...). (Arnhemii, Ioannem Ianfonium Bibliopolam, 1597). 2 tomes en un vol. in-4, (3) ff., 47 pp., 184 pp., (20) ff. dont le dernier blanc ; f. 3 à 292 (i. 288), (28) ff., manquent les deux pages de titre plus 4 feuillets dans la deuxième partie, cachets, qqs. manques de papiers angulaires sans atteinte au texte, bas. brune ancienne, dos à nerfs abîmé, p. de t. rouge, nomb. épid. Phillips, 154. 58 cartes à pleine page, manquent 5 cartes : Monde, Grande Bretagne, Lombardie, Sardaigne et Sicile, Afrique.