Lot n° 119

119 - HARTMANN (Johann) Praxis chymiatrica (...). Huic postremae editioni adiecti sunt propter affinitatem materiae, tres Tractatus noui. 1. De oleis varis chymice distilatis. 2. Basilica antimonij Hameri Poppij Thallini. 3. Marci Cornacchini D. M....

Estimation : 50/100
Methodus, qua omnes humani corporis affectiones ab humoribus copia, vel qualitate peccantibus chymice & galenice curantur. (Suivi de :) Marci Cornacchini Praeticae Medicinae in Gymansio Pisano...Methodus qua omnes humani corporis humoribus copia – Genève, P. Chouët, 1639 – In-8 : 631 p., 17 f., 112 p., 8 f., 4 tableaux dépliants – vélin rigide de l’époque,
(Restauration aux p. 241-242, petit manque de papier en marge des p. 17-18, manque le premier feuillet blanc de garde, marge supérieure courte, rousseurs). Johann Hartmann (1568-1631) est un alchimiste allemand du landgrave de Hesse, ami de Du Chesne et de Mayerne.