Lot n° 25

[ATHENAGORAS, QUINTE-CURCE, ÉRASME & TATIUS]. •Athenagoræ atheniensis philosophi christiani apologia pro Christianis, ad imperatores Antoninum & Commodum [...]. S. l., Ex officina Henrici Stephani, 1557. ••Quintvs Cvrtivs De rebvs gestis...

Estimation : 120 - 150 €
Adjudication : Invendu
Alexandri Magni, regis macedonvm, cum annotationibus Desid. Erasmi Roterodami. Parisiis, Apud Simonem Colinaeum, 1543.
•••Achillis Statii Alexandrini De Clitophontis & Leucippes amorib. Libri VIII.
Basileæ, Per Ioannem Hervagium, 1554.
3 titres en un volume in-12, veau, filet doré encadrant les plats, large guirlande florale dorée au centre, dos à nerfs orné (reliure de l'époque).
Texte en grec et en latin.
Vignettes des éditeurs sur les titres.
Mors restaurés ; inscriptions à l'encre sur les plats et dans le volume ; mouillure.