Lot n° 92

RICCIO (Miguel) Michaelis Ritii Neapolitani De regibus Francorum lib. III. De regibus Hispaniae lib. III. De regibus Hierosolymorum lib. I. De regibus Neapolis et Siciliae lib. IIII. De regibus Ungariae lib. II – Bâle, Froben, 1534 (1535 au...

Estimation : 150 / 180
Adjudication : 218 €
colophon) – in-8 : 276, [12] p. – vélin ancien.
(papier des premiers f. faible, mouillure colorée, manques à la reliure).
Importantes notes anciennes à la garde.