Lot n° 88

JUSTINIEN – 7 volumes - Digestum vetus seu pandectarum juris civilis – Infortiatum, seu pandectarum juris civilies tomus secundus – Digestum novum seu pand.. - Institutionum …en 3 parties - Volumen legum paruum quod vocant ... – Paris,...

Estimation : 220 / 250
Adjudication : 678 €
Merlin, 1559 – 6 parties en 4 volumes in-folio : réglé : restes de reliure peau retournée.
- Ex codicis Theodosiani lib. XVI .... p.p. Cujas – Lyon, Guillhem Rouille, 1566 – in-folio : [24], 718, [10] – vélin ancien abîmé.
CONTIO (Antoine) Codicis D.N. Justiniani ... - [Genève], Eustache Vignon Atrebat, 1580 – suivi du même : Authenticae seu novellae constitutiones Justiniani ... - idem – et de Justiniani imperatoris edicta - et de PACII consuetudines feudorum partim ex editione – Justiniani Institutionum - En 1 fort volume in-folio : basane ancienne postérieure. (traces sombres en marge ext. du titre)
CHOPIN (Renatus) De domanio Franciae – Paris, Sonnius, 1588 – De privilegiis rusticorum – 1590 – Monasticon... 1601 – en 1 vol. in-folio – basane ancienne postérieure, dos orné à nerfs.
Ex-libris aux titres, nombreuses marginalia.
(rousseurs, mouillures, moisissures, restaurations aux reliures).
Camus et Dupin 1599, 1267, 1477, 2846.