Lot n° 306

[Mathématiques]. HORVATH (Johann Baptist). Elementa matheseos, philosophiae auditorum usibus accomodata… Tomulus I… elementa arithmeticae, et algebrae. - Tomulus II… elementa geometriae, et sectionum conicarum.Tyrnaviae, typis Collegii Acad....

Estimation : 200 / 250
Adjudication : 150 € / 984 Francs
Soc. Jesu, 1772-1773, 2 tomes en un fort vol. in-8, [4] f., 271 p., [3] f., 286 p., [2] f., 9 planches dépl. gravées sur cuivre, reliure époque pleine basane havane mouchetée, dos à 4 nerfs, pièce de titre brune, tranches rouges (déch. au caisson de tête, coiffe de queue arrachée, plat inf. épidermé, garde sup. mq., rouss., salissures légères en marge, état correct).
On joint : [Physique]. HORVATH (Johann Baptist). Physica particularis, quam in usum auditorum philosophiae conscripsit… in Universitate Tyrnaviensi… Editio novissima. Augustae Vindelicorum, sumpr. M. Reiger, 1775, in-8°, [4] f., 452 p., 8 planches dépl. gravées sur cuivre, reliure époque basane havane mouchetée, dos à 4 nerfs, pièce de titre, tranches rouges (mors fendus, rousseurs).
On joint : [Mathématiques]. - CHELUCCI (Paolino, 1682-1754).
Institutiones arthmeticae cum omnibus necessariis regulis & operationibus deservientibus statui religioso, politico, & militari.
Budae, typis Veronicae Nottensteinin, viduae, [1745], in-4, [11] f., [2] f., 122 p., reliure époque demi-basane fauve à coins, dos lisse, filets à froid, tr. mouchetées rouges (garde inf. manquante, grand de marges).
Thèse. Les f. limin. sont précédés du titre : " Positiones philosophicae… sub auspiciis consilii regii locumtenentialis, celsissimi… ", Budae, typ. V. Nottensteinin, 1745.
Soit 3 vol.