Lot n° 477

KULMUS (Johann Adam). - Tabulae Anatomicae : in quibus corporis humani omniumque ejus partium structura & usus brevissime explicantur : accesserunt majoris perspicuitatis causa Annotationes et Tabulae Aeneae. Amstelaedam, Apud Janssonio-Waesbergios,...

Estimation : 300/500
Adjudication : 400 €
1732. In-8, (6)-179p-(11). Demi-basane à coins. 1 titre-frontispice, 25 planches dépliantes ( chiffrées 28) : Planche 1 absente, planches XVI et XVII sur la même planche, planches XXII et XXIII sur la même planche.ÉDITION ORIGINALE. Bon état, mouillure angulaire sur 3 planches, papier bruni.