Lot n° 64

NUMISMATIQUE.- MASSON (Johannes). Jani Templum Christo nascente reservatum, seu Tractatus chronologico-historicus, vulgarem resellens opinionem existimantium, pacem toto terrarum orbe sub tempus servatoris N. natale, stabilitam fuisse. Quae opere...

Estimation : 25 / 50
Adjudication : 60 €
multa romanam historiam spectantia illustrantur, adduntur et numismatum, quae passim in hoc opere elucidantur, effigies : ac synopsis chronologica : indicesque necessarii.
Roterodami, Apud Bernhardum Bos, 1700,
in-12, titre-frontispice, [60]-411-[22]-1 blanche p., figures de médailles dans le texte, pleine basane brune de l'époque, dos à nerfs décoré (reliure noircie, mors avant fendu, coiffe supér. arasée).