Lot n° 187

Boussart (Geoffroy). De Continentia sacerdotum sub hac questione nova utrum Papa possit cum sacerdote dispensare ut nubat, per Ma. No. Boussart. In fine : Impressum Parisius in Bellovisu pro Rodulpho Laliseau commorante prope sanctum Johannem de...

Estimation : 400 / 500
Latran ad intersignium Breviarii, anno domini 1505, mense Augusti. 16 ff. le dernier blanc. page de titre salie avec des figures à l'encre). Relié avec : Bernonis Abbatis Libellus De officio misse quem edidit Rhomae. in-fine : Parisiis ex officina libraria Henrici Stephani anno Christi salvatoris... Mdx nono cal. decembris. 22 ff. (les f. 5-6 manuscrits).- Boussard (G.). De divinissimo missae sacrificio, post Gabrielem et G. Durandum, compendiosa et brevis expositio. Paris Josse Bade pour Jean Petit, 1511, impression en caractères gothiques, 3 (sur 4) ff. 100 ff. chif. I-C. Le titre manque. (Renouard Ii, n° 150). -Clichtove (Josse). De laude monasticae religionis opusculum... Paris, Henri Estienne, 25 juin 1513. 50 ff. chiffrés.- Clichtove (Josse). De vita et moribus sacerdotum, opusculum: singularem eoru dignitatem ostêdens, et quibus ornati esse debe^t virtutibus: explanans. -Bovelle (C. de). Dominica or(ati) otertrinis Ecclesiastice Therarchie... in fine : Editi in edibus reuerendi in Christo patris, Fr^ncisci de Hallevvin: pontificis Ambianensis.Anno adominica ïcarnatioe. 1511. septima die Julij. Emissi ex officina Jo^nis Parui 8-id9 Octobris ^ni eiusd'. Marque de Jehan Petit sur le titre. 48 pp. non num. Figures sur bois dans le texte. Ensemble, 6 ouvrages en un vol. in-4 reliure plein veau du xviiième siècle, dos à nerfs, orné.