Lot n° 270

SCHUT, Pieter (c. 1619-1660).- Toneel der voornaamste Bybelsche historien, cierlyck in 't koper gemaeckt [- Historien des Nieuwen Testaments vermaeckelyck afgebeelt].

Estimation : 250 / 300
Adjudication : 340 €
Amsteldam, Nicolaes Visscher, [na 1659]. 2 delen in 1 vol. in-12° oblong : 2 typogr. titels en 335 (op 336) pl. (pl. 51 van het O.T. ontbreekt, vlekjes en vegen passim, enkele watervlekken, enkele marg. scheurtjes of gescheurde bladranden, inversie van enkele pl.). Eigentijdse band : perkament, platten versierd met blindgestempelde filetenkaders, centraal medaillon en hoekornamenten, gladde rug (versleten en sterk vervuilde band). ZELDZAME populaire prentbijbel (1ste uitg. : 1659) met een totaal van 335 tafereeltjes in kopergravure, elk voorzien van een volgnummer en een legende. Volgens Poortman verscheen dit ongedateerde prentbijbeltje na de uitgave van 1659 gezien enkele prenten zijn gesigneerd "N. Visscher" en niet langer "C.J. Visscher excudit".
# Poortman, Bijbel en Prent II-79.
Provenance : Vervier, 1808 (hs aantekening).
Rarissime petite bible populaire renfermant 335 (sur 336) tableaux gravés numérotés et légendés. Plein vélin de l'ép. (taches passim, rel. fort défraîchie).