Lot n° 264

Historie des Ouden en Nieuwen Testaments, verrykt met meer dan vierhonderd printverbeeldingen [...].

Estimation : 700 / 800
Adjudication : 700 €
T' Amsterdam, Pieter Mortier, 1700. 2 dln in 3 vol. in-f° : [20 incl. gegrav. titelplaat]-128, [2]-129/282-[8], [28 incl. gegrav. titelplaat]-154-[12]-155/163-[11] pp.; 218 (op 219) pl. (kleine roestvlekjes, grote bruine vlek op 1 pl., enkele pl. gebruind, boekblok van vol. 2 licht gelost) Eigentijdse banden : halfleder met hoeken, platten van gespikkeld papier, goudgestempelde gladde ruggen (platten licht gewreven met kleine papiermanco's, slijtage aan plathoeken en -randen, ruggen gekrakeleerd, rug van vol. 3 gelost, onderste kapitalen beschadigd, bln onafgesneden). EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING door W. Sewel van deze prentbijbel bewerkt door David Martin (1639-1721), protestants theoloog en dominee van de Waalse kerk te Utrecht, en door de uitgever opgedragen aan A. Heinsius. Rijkelijk geïllustreerd met 2 frontispices, mooie hoofd- en slotvignetten en 213 kopergravures met 426 taferelen naar Ottomar Elliger, Jan Goeree, Gerard Hoet, Bernard Picart gegraveerd door Jan Luyken e.a. Bevat eveneens 5 kaarten op dubbele pagina (wereldkaart, het Paradijs, de tocht door de woestijn, het land Kanaän en de reizen van Paulus), alfabetische registers van Bijbelse plaatsnamen en een tijdrekening van de Heilige Schrift.
# Poortman, Bijbel en Prent II-98/105; # Klaversma en Hannema 181 en 189; # niet in Darlow-Moule, Renier, BCNI.
Édition originale de la traduction de cette belle bible illustrée de 2 titres gravés, 213 cuivres légendés en français et en néerlandais et 5 cartes, le tout gravé par Jan Luyken d'après Goeree, Hoet et Picart. Demi-veau à coins de l'ép. (qqs pet. défauts, rel. us.).