Lot n° 257

Twee 18de eeuwse geïllustreerde gedichtenbundels door vander Goes en Bógaert.

Estimation : 80 / 100
Adjudication : 280 €
Eigentijdse perkamenten spitselbanden in-4° (banden licht vervuild). (1). VANDER GOES, J. Antonides.- Gedichten. Amsterdam, Ten Hoorn, 1705, [2]-70, 28-138-[5], [6]-388-[4] pp.; 6 pl. (titelpl., pp. 149-162 en pp. 219-222 ontbreken, enkele lichte watervlekken). 2de uitgave (1ste uitg. : 1685) geïll. met portret van de auteur door Jacob Gole en 5 pl. naar Romeyn de Hooghe (afbeeldingen bij het gedicht 'Ystroom'); # Landwehr, R. de Hooghe, 9.-- (2). BOGAERT, Abraham.- Gedichten. Id., Barents, 1723, [14]- 626-[1] pp.; 5 pl. (pp. 159-160 ontbreken, roestvlekjes). 1ste uitg. geïll. met portret van de auteur door Jacob Houbraken en 4 platen waaronder 3 zichten van Geuzevelt (gedeeltelijk ingekleurd); # NNBW III-131/133.
2 receuils de poésie néerlandaise du 18e s. illustrés des portraits d'auteur et de 5 et 4 pl. Plein vélin de l'ép. (qqs pp. manquantes, pet. défauts).