Lot n° 244

CATS, Jacob.- Alle de wercken, soo oude als nieuwe [...].

Estimation : 800 / 1000
Adjudication : Invendu
Amsterdam, Daniel van den Dalen, François Halma, de wed. van A. van Someren; Utrecht, J. en Wilhem vande Water, 1700. 2 vol. in-f°; gegrav. titelpl. en 8 pl. (tekst niet gecoll., eerste bln van beide vol. licht gelost, roestvlekken). Eigentijdse banden : gemarmerd kalfsleder, goudstempelde ruggen met ribben, gemarmerde sneden (gewreven banden, slijtage aan al dan niet gerestaureerde plathoeken, scharnieren gedeeltelijk gesplit, kapitalen van vol. 2 ontbreken, kleine manco's aan de rug). Zesde uitgave van Cats' verzamelde werken (1ste uitg. : 1655) rijkelijk geïllustreerd met een gegraveerde titel met medaillonvormig portret van Cats, tussentitels met vignetten, 2 portretten van Cats (door Pieter Dubordieu naar Michel Natalis en door Michiel Mosijn naar Adriaan van de Venne), 2 portretten van Anna Maria Schuermann (1 in texto en 1 pl. door Steven van Lamsweerde), 2 titelplaten op enkele pagina ("Buytenleven op Zorgvliet" en "Aspasia"), 3 platen op dubbele pagina ("Het huwelijk als visfuik", "Sic transit gloria mundi" en "De dood van Frederik Hendrik van Oranje"), 1 in texto op volle pagina ("Afbeeldinge van 's Menschen Leven") en c. 400 emblematische of allegorische tekstfiguren. Het geheel werd gegraveerd door o.m. Michiel Mosijn, Willem Hondius, Crispin van Queboren, Adriaan Matham naar Adriaan van de Venne, Cornelis Monicks e.a. Bevat o.m. de werken "Emblemata moralia", "Self-stryt", "Houwelijck", "Maegde-klachten", "Proef-steen van den Trouring", "Tachtigh-jarigh Leven en Huys-houdinge op Zorg-vliet".
# Cats catalogus [...], 1996, n° 6; # Emblem books Leiden 142; # niet in Landwehr.
Sixième édition abondamment illustrée des oeuvres complètes du poète le plus populaire de l'Âge d'or hollandais. Plein veau de l'ép. (qqs pp. détachées, rouss., rel. frottées et us.).