Lot n° 97

Belangrijke collectie van +/- 3400 ex-libris, in hoofdzaak 20ste eeuw, enkele tientallen ouder. Verschillende technieken en formaten; deels gesigneerd in de prent, andere met polood gesigneerd door de kunstenaar, voor een groot deel...

Estimation : 400 / 600
Adjudication : 1600 €
geïdentificeerd op de verso. Gerangschikt volgens land en in alfabetische volgorde van eigenaar. Gemonteerd op losse ff. in 18 dozen. Indrukwekkend geheel.
België, +/- 785 st. door of voor Max Elskamp, Doudelet, Rassenfosse, V. Stuyvaert, Severin, E. Van Offel, F. Timmermans (1 met gesigneerde foto en tekst op verso), Pol de Mont, Stijn Streuvels/Frank Lateur, E. Van Heurck, Ernest Claes, Jef Leysen, R. Keuterickx, Alb. Isselee, Cluytmans, E. de Pooter, etc. en waarvan ongeveer 170 door A. Vlaanderen. - Nederland, +/- 230 st. door J.C. Maas, Ad. Mulder, H. Lons, de Mey, H. van Dokkum, Anton Pieck,etc. - Spanje, +/- 325 st. door J. Estiarte, M. Avellaneda, R. Abad, L. Garcia Falgas, E. Gavilan, A. de Sarva, A. Martinez, J. Chorro, etc. - Italië, +/- 100 st. door L. Angelini, G. Sabattini, etc. - Frankrijk, +/- 40 st. door Drechsel, R. Wiener, M. Dyvernesse, P.F. Morvan, etc. - Tsjechië, +/- 75 st. door V. Janäk, M.D. Zelenska, J. Konüpek, J. Marik, A. Dolezal, etc. - Duitsland, +/- 130 st. door R. Niesz, W. Glissler, P. Wolbrand, H. Ott, W. Funk, C. Rothy, G. Wedepohl, T. Hofer, etc. - Portugal, +/- 75 st. door D. Souza, E. da Silva, Joalfa Estremoz, Silva da Sousa, Fernando Carlos, L. de Navarra, Faria de Castro, etc. - Oostenrijk, +/- 30 st. door G. Mally, F. Lehrer, F. Witopil, A. Goltz, Holtmanns, E. Wittrisch, etc. - Zweden, +/- 25 st. door H. Axe, T. Carlen, Antoni, etc. - Denemarken, +/- 30 st. door E. Van Deden, N. Lindberg. - Noorwegen, 5 st. door FB Sommerflet, O. Jaer, Bongard. - Hongarije, 13 st. door M. Pfeiffer, A. Radsay, P. Bela, etc.- Varia, +/- 20 st. door A. Lima (Brazilië), C. Pierce (US), O. Crhounek (Moravië). Benevens de gemonteerde ex-libris nog 1 doos met +/- 1150 losse ex-libris, gedeeltelijk nog te klasseren, gedeeltelijk bestemd voor de ruilbeurs, verschillende dubbels of gedrukt in verschillende kleuren, een aantal handgekleurd, een aantal heraldisch, en honderden adresbriefjes. - 1 doosje met +/- 175 st. identieke ex-libris voor Hubert Thijs in verschillende kleuren, waarvan +/- 85 gesigneerd door R. Keuterickx en de overige niet gesigneerd maar veelal met stempel op verso + de houtblok van deze ex-libris. Bijgevoegd : 5 mappen uitgegeven door de Antwerpsche ex-libriskring : 1954 (H. Orlowski en Het Ex-libris in Engeland), 1955 (Cor de Wolff en A. Herckenrath), 1956 (15 Nederlandse grafici). - Mapje met 21 losse ex-libris. - Doos met 11 losse ex-libris + boekje "Brugsche Kring voor Boek en prent", Kerstuitgave 1944, met 17 (van 20) ex-libris en 1947 met 24 st. + E.H. Thielemans, Serie I met 25 stuks. - Farde met verschillende schriftjes met inventaris van ruilprentjes. Verder nog correspondentie tussen collectionneurs (o.m. Hubert Thijs)  betreffende de ruil van ex-libris.- Farde met +/- 160 st., deels opgeplakt, deels los.