Lot n° 58

SNELL (Willebrord) : Cyclometricus, de circuli dimensione secundum logistarum abacos, & ad mechanicem accuratissima; atque omnium parabilissima. Leyde, Elzevier, 1621 ; In-4°, demi-basane verte ornée.

Estimation : 500 - 700 €
Reliure du XIXème siècle.

PREMIÈRE ÉDITION RARE de ce Traité, œuvre majeure du grand scientifique.