Lot n° 173

[VÉGECE]. Veteres de re militari scriptores, quotquot extant, nunc prima vice in unum redacti corpus. •I. [Végèce] Flavii Vegetii Renati Institutorum rei militaris libri V. •II. [Frontin] Sexti Julii Frontini Strategematum & Strategeticôn...

Estimation : 200 - 300 €
Adjudication : Invendu
libri IV.
•III. [Elien] Claudius Aelianus: De Instruendis aciebus.
•IV. Modestus: De Vocabulis rei militaris.
•V. Polybius: De Militia & castrametatione Romanorum.
•VI. Aeneae Poliorceticus, seu de toleranda obsidione.
•VII. Incerti autoris, De Re militari opusculum, quod M. Tullio Ciceroni vulgo inscribitur.

Accedunt :
•I. Godescalci Stewechii elaboratissimus in Fl.
Vegetium commentarius.
•II. Ejusdem conjectanea, & Francisci Modii notae in Sex. Jul. Frontinum.
•III. Petri Scriverii [Schrijver] in Fl. Vegetium & Sex. Jul. Frontinum animadversiones. Wesel, Andreas
Van Hoogenhuysen, 1670, 2 vol. in-8, veau fauve, dos orné (reliure postérieure).

►Rare et belle impression de Wesel (Vesaliae Clivorum), donnée par Hoogenhuysen, qui fut longtemps le principal imprimeur de la cité.
46 figures gravées à leune page ou à mi-page.