Lot n° 174

OTTENS, Reinier & Josua.- Nieuwe kaart van de XVII Nederlandsche Provincien [...].

Estimation : 120 / 150
Adjudication : Invendu
Amsterdam, Reinier & Josua Ottens, [ 1715-1737]. Kopergravure, TC 50,7 x 59 cm + marges, ingekleurd (linkerbenedenhoek gerestaureerd). Onder passe-partout, glas en bruine houten omlijsting (niet uit de lijst gehaald). EERSTE STAAT (van 2), gepubliceerd o.a. in Ottens' "Nieuwe Atlas inhoudende de vier gedeeltens der Waereld" (1705-1759). Weergave van de herverdeling van de gebieden bij de Vrede van Utrecht in 1715. Ronde cartouche versierd met Nederlandse leeuw en twee zeegoden.
# van der Heijden 244.
Premier état de cette grande et jolie carte des XVII Provinces donnant les territoires et frontières comme fixés par la Paix d'Utrecht. Sous cadre.