Lot n° 152

NIEUHOF, Johan.- Het gezantschap der neêrlandtsche Oost-Indische Compagnie, aan den grooten Tartarischen Cham, den tegenwoordigen keizer van China [...]. Verçiert met over de 150 afbeeldtsels, na 't leven in Sina getekent [...].

Estimation : 2000 / 2500
Adjudication : Invendu
t' Amsterdam, Jacob van Meurs, 1670. 2 stukken in 1 vol. in-f° : gegrav. titelplaat-[8]-208, 258-[9] pp.; 35 (op 39) pl. (pp. 61-62, 2 platen met de wapens van de dedicarissen, de kaart en de pl. van Paolinxi ontbreken, enkele kl. roestvlekjes, doorgehaalde handschriftelijke herkomst op de titelplaat). Eigentijdse band : gesprenkeld kalfsleder, platten versierd met dubbel filetenkader, goudgestempelde rug met ribben (gekrakeleerd, slijtage aan plathoeken en -randen, onderste kapitaal ontbreekt, scharnier gedeeltelijk gesplit). Uitvoerige beschrijving (1ste uitg. : 1665) van de provincies en steden, de lokale gebruiken en gewoonten en de fauna en flora in China. Rijkelijk geïllustreerd met een titelplaat, het portret van de auteur, 34 platen op dubbele pagina en meer dan 100 figuren in de tekst, gegraveerd naar de tekeningen van de auteur die van 1655 tot 1657 China doorkruiste in gezelschap van de kooplieden de Goyer en de Keyzer. Deze missie betekende het begin van de Hollandse handelsrelaties met China.
# Tiele 800; # Landwehr, VOC, 539.
Description de la Chine rédigée suite à une mission commerciale de la Compagnie des Indes orientales illustrée d' 1 titre gravé, du portrait de l'auteur, de 34 doubles planches et de plus de 100 in texto. Plein veau de l'ép. (pp. 61-62 et 4 pl. manquent, qqs pet. rouss., rel. craquelée et us.).